Ungheni Jud. Argeş +40 248 674 003 secretariat@scoala-ungheni.ro Luni-Vineri 08 - 16

PROGRAM ,,JOC, RESPECT ȘI BUCURIE “

Informatii EduPedu

 

INSPECTORATUL ȘCOLAR JUDEȚEAN ARGEȘ

COORDONATOR JUDEȚEAN

Inspector școlar pentru educație timpurie,

Prof.Teodor Ionuț MINCIUNĂ

 

PROGRAM NAȚIONAL DE EDUCAȚIE PENTRU VALORI

,,JOC, RESPECT ȘI BUCURIE

Program educațional de promovare a educației pentru valori

Programul național ,,Joc , respect și bucurie”este destinate tuturor cadrelor didactice din învățământul preșcolar și antepreșcolar, având un caracter complementar în raport cu toate tipurile de activități desfășurate cu copiii(curriculare, extracurriculare ,educative) și cu colaboratorii (familie,comunitate) și este menit să sprijine creșterea generațiilor de copii și tineri care prețuiesc , emană și creează valoare.

Informatii EduPedu